ANASAYFA HABERLER DURAK EKLE İLETİŞİM
 
İL
TAKSİ
İZMİR GOLD TAKSİ TAKSİMETRE OKEY - BATAK Gold Taksi Üyesi Ol
İSTANBUL PREFABRİK DURAK PLAKA YAZISI OYUNLAR
ANKARA SATILIK PLAKA HAVAALANI TAKSİ CANLI KAMERA

cialis online viagra bestellen kamagra jelly


 

ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ

TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAKTaksi Şoförleri de Sendikalı Olacak
Taksilerden ve taksici esnafından görüntüler- Öz Taşıma-İş Sendikası Taksi Şoförleri Temsilciliği İstanbul Temsilcisi Orhan Demirci'nin açıklaması- Taksi şoförü Salih Koç'un açıklaması- İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur'un açıklaması Taksi şoförleri de sendikalı olacak- Türkiye'deki tüm taksi şoförlerini temsil etmesi için Hak-İş'e bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası'nda Taksi Şoförleri Temsilciliği kuruldu- Taksi Şoförleri Temsilciliği İstanbul Temsilcisi Demirci: - "Şu anda İstanbul'daki taksi şoförlerinin temsil haklarını kullanmaya çalışıyoruz.

Bir sorunları olduğunda gidebilecekleri bir yer yokken, artık bu sorunlarını Hak-İş içerisinde dile getirebileceği bir temsilciliğimiz var" MEHMET ALİ DERDİYOK - Türkiye'deki tüm taksi şoförlerini temsil etmesi için Hak-İş'e bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası'nda Taksi Şoförleri Temsilciliği kuruldu.

Yıllardan bu yana temsiliyetleri bulunmayan taksi şoförleri, temsilcilik aracılığıyla sendikal haklarını arama yolunu açtı.Özellikle işverenleriyle aralarında birçok sorun bulunduğunu belirten taksi şoförleri, kurdukları sendika temsilciliğiyle sorunlarına daha kolay çare bulacaklarına inanıyor.AA muhabirine açıklama yapan Öz Taşıma-İş Sendikası Taksi Şoförleri Temsilciliği İstanbul Temsilcisi Orhan Demirci, yaklaşık dört aydır sendikanın kurulması için uğraştıklarını belirterek, çalışmalarının olumlu sonuçlandığını söyledi.Demirci, bugüne kadar İstanbul'da ve Türkiye genelinde taksi şoförlerinin temsil haklarının bulunmadığını anlatarak, şöyle konuştu:

"2005'e kadar 507 Sayılı Yasa kapsamında taksi şoförleri odalara bağlı esnaf statüsündeydi. 2005'te çıkarılan 5362 Sayılı yasayla esnaflıktan çıkarıldı. Böylece Türkiye'de taksi şoförleri resmi temsil haklarını kaybetti. Bizi resmi olarak temsil edecek hiçbir makam kalmadı. Bu nedenle biz de bir mücadeleye giriştik. Hak-İş'le görüşmeler yaptık ve Öz Taşıma-İş Sendikası'ndan temsilcilik aldık. Şu anda İstanbul'daki taksi şoförlerinin temsil haklarını kullanmaya çalışıyoruz.

Taksi şoförlerinin bir sorunları olduğunda gidebilecekleri bir yer yokken, artık bu sorunlarını Hak-İş içerisinde dile getirebileceği bir temsilciliğimiz var."Sendikal çalışmalarıyla taksi şoförlerinin bir çok sorununu aşmayı hedeflediklerini vurgulayan Demirci, meslektaşlarından sendikaya destek vermelerini beklediklerini dile getirdi.Demirci, meslektaşlarının, "yüksek yevmiye", "sigorta" ve "haftalık ve yıllık izin sorunları" gibi birçok sorununun bulunduğunu ifade ederek, bu sorunları çözmek için taksi şoförlerinin hep birlikte hareket etmeleri gerektiğini söyledi.-

Tüm taksi şoförleri üye olmalıTaksi şoförü Salih Koç da şu anda kendilerini resmi olarak temsil eden bir kurumun bulunmadığını belirterek, taksi şoförlerinin böyle bir sendikaya kavuşmasının kendini mutlu ettiğini ifade etti.Koç, taksi şoförlerinin bir takım derneklerinin bulunduğunu hatırlatarak, ancak bunların resmi olarak temsil haklarının bulunmadığını anlattı.

Taksi şoförlerinin esnaflıktan çıkarıldığı andan itibaren bir sendikaya ihtiyaçlarının bulunduğunu vurgulayan Koç, "Sendikanın kurulması beni çok sevindirdi. Bütün taksi şoförlerinin üye olması gerekir ki sorunlarımız çözüme kavuşsun. Eksik olan haklarımız var. Şu anda yevmiyelerimiz yüksek alınıyor, çoğu arkadaşımız sigortasını kendisi ödüyor, güvenlik gibi çok sayıda sorunumuz var. Bu sorunlarımızı resmi kurumlara iletecek hiç bir temsilcimiz yok. Ben de derhal üye olacağım.

Tüm arkadaşların da buna destek olması lazım" ifadelerini kullandı. - Daha adil olacakİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur ise taksi şoförlerinin esnaflıktan çıkarılmalarıyla birlikte, başta sigortaları olmak üzere birçok sorunun ortaya çıktığını dile getirdi.Daha sonra hükümetin ve İTEO'nun çalışmaları sonucunda taksi şoförlerinin sigortalarının yaptırılması için bazı teşviklerin devreye alındığını belirten Uğur, herkesin haklarını bilmesinin daha doğru olacağını söyledi.Uğur, hem plaka sahiplerinin hem de taksi şoförlerinin temsil edilebileceği mercilerin bulunmasını olumlu karşıladıklarını ifade ederek, bu durumun daha adaletli olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

2015-08-20

  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
      » İLERİ    son


ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ


 
buy Air Jordan Shoes cheap nike air foamposite fruity pebbles nike air max ultra moire neueste männer nike schuhe air presto Verkauf DE Adidas Superstar 80s Metallic nike air max tn schuhe Nike Air Presto TP buy leBron James 11 christmas shoes new style lebron jamed 13 LeBron James Shoes Eastbay Calzado chicos Huarache Nike Internationalist Online Buy For Cheap 2016 Adidas Nmd Cheap For Sale Air Jordan Transformatoren chaussures Air Jordan 3 nike roshe one floral print Youth Boys stephen curry 2 shoes Wholesale prices supply Adidas NMD New Balance outlet Concepts X Asics 25th


taksi linkleri - rss 2 - rss
rc_webHAZIR Y֎ET݃ݠPANELLİ WEB Sİ”ESİ YAPTIRIN : www.atasehirweb.com