ANASAYFA HABERLER DURAK EKLE İLETİŞİM
 
İL
TAKSİ
İZMİR GOLD TAKSİ TAKSİMETRE OKEY - BATAK Gold Taksi Üyesi Ol
İSTANBUL PREFABRİK DURAK PLAKA YAZISI OYUNLAR
ANKARA SATILIK PLAKA HAVAALANI TAKSİ CANLI KAMERA

cialis online viagra bestellen kamagra jelly


 

ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ

TAKSİ, DOLMUŞ, OTOBÜS ŞÖFÖRLERİ BİSİKLETLİLERE SAYGISIZTaksi, dolmuş, otobüs şöförleri bisikletlilere saygısız

İzmir Bisiklet Eylemliliği Platformu, taksiciler, dolmuş ve belediye otobüsü şoförleri bisikletlilere saygılı olmaya ve onların yaşamını tehlikeye hareketler yapmamaya çağırdı. Platformdan yapılan çağrıda, ESHOT ve İZULAŞ otobüs şoförlerine “bisikletin trafikteki yeri ve hakları” konusunda eğitim verilmesi istendi.

İzmir Bisiklet Derneği, Ege Pedal Spor Kulübü, CAT Bisiklet Derneği, Bisikletimle İşime Gidiyorum Grubu’nun oluşturduğu İzmir Bisiklet Eylemliliği Platformu, tüm bisikletliler adına ortak basın açıklaması yaptı. ESHOT ve İZULAŞ otobüs şoförlerinin bisiklet severlere saygı göstermediği ve zaman zaman trafik kurallarını hiçe sayarak bisikletlilerin yaşamlarını tehlikeye atacak hareketler yaptığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

“Otobüs şoförleri bisikletlilerin yaşamlarını tehlikeye atacak hareketler yapmaktadır. Bunlar, yolun sağında giden bisikletlinin önünü kesmek, otobüsü üzerine sürmek, duraklara yaklaşırken bisikletlinin geçmesini beklememek, üzerine otobüsü sürmek ve yolunu kesmek, duraktan çıkarken sol arkadan gelen bisikletliyi görmesine rağmen sola doğru çıkmak ve bisikletliyi yolun ortasına gitmeye zorlamak şeklinde gerçekleşebilmektedir.”

Bütün bu tehlikeli hareketlerin bisikletlilerin yaşamlarına mal olduğu belirtilen basın açıklamasında, “Türkiye'de 2012 yılında, 41 bisikletli öldü, 4 bin 865 bisikletli yaralandı, rapor edilmeyen daha binlerce yaralı vardır. Uzağımızda olan kazalar değil bunlar, 380 tanesi İzmir'de gerçekleşti” denildi. İzmir’de yalnızca 2013 yılında 3 bisikletlinin farklı trafik kazalarında yaşamını yitirdiği kaydedilen açıklamada şu bilgiye yer verildi:

“Son bisiklet kazası 10 Ocak 2014 günü Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda, Karataş mevkiinde yaşanmıştır. Günlük bisiklet antrenmanını yapan İzmirli milli triatlon sporcumuz Tuğçe Karakaya, ESHOT' a ait bir belediye otobüsünün sıkıştırması ve bisikletine çarpması sonucu kaza geçirmiştir. Kaza sebebiyle yaralan Tuğçe Karakaya’nın spor kariyeri zora girmiştir. Bu olayda trafik polisi, otobüs şoförünün asli kusurlu olduğunu rapor etmiştir.”

İzmir Bisiklet Eylemliliği Platformu’ndan yapılan açıklamada, İzmir’de her gün onlarca bisikletlinin bir yerden bir yere gittiği, güvenli, trafikten ayrılmış, ulaşım amaçlı yollar olmadığı için bisikletlilerin var olan yolları kullandığı belirtildi. “Sporcu da, işe giden de, okula giden de, markete giden de bu yollardan geçiyor” denilen açıklamada, şu görüşler dile getirildi:

“Fakat maalesef bu yollar henüz bize ait değil. Yolların sahipleri motorlu araçlar. Diğer araçların yanında trafikte en çok sorun yaşadığımız dolmuş şoförleri, taksiciler ve belediye otobüsü şoförleri. Maalesef bisikletin trafikteki yeri ve hakları konusunda bilgi sahibi değiller. ESHOT yetkililerinin en kısa zamanda otobüs şoförlerine ‘bisikletin trafikteki yeri ve hakları’ konusunda eğitim vermeleri ve bu konuyu programlarına almaları gerekmektedir. Buradan yetkililere sesleniyor ve daha fazla kaza ve kayıp yaşanmaması için gerekli önlemleri en kısa sürede alınmasını talep ediyoruz.”

2014-02-14

  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
      » İLERİ    son


ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ


 
buy Air Jordan Shoes cheap nike air foamposite fruity pebbles nike air max ultra moire neueste männer nike schuhe air presto Verkauf DE Adidas Superstar 80s Metallic nike air max tn schuhe Nike Air Presto TP buy leBron James 11 christmas shoes new style lebron jamed 13 LeBron James Shoes Eastbay Calzado chicos Huarache Nike Internationalist Online Buy For Cheap 2016 Adidas Nmd Cheap For Sale Air Jordan Transformatoren chaussures Air Jordan 3 nike roshe one floral print Youth Boys stephen curry 2 shoes Wholesale prices supply Adidas NMD New Balance outlet Concepts X Asics 25th


taksi linkleri - rss 2 - rss
rc_webHAZIR Y֎ET݃ݠPANELLİ WEB Sİ”ESİ YAPTIRIN : www.atasehirweb.com