ANASAYFA HABERLER DURAK EKLE İLETİŞİM
 
İL
TAKSİ
İZMİR GOLD TAKSİ TAKSİMETRE OKEY - BATAK Gold Taksi Üyesi Ol
İSTANBUL PREFABRİK DURAK PLAKA YAZISI OYUNLAR
ANKARA SATILIK PLAKA HAVAALANI TAKSİ CANLI KAMERA

cialis online viagra bestellen kamagra jelly


 

ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ

İSTANBULDA TAKSİCİLERİN TURİSTLERE TAKSİMETRE OYUNUİstanbulda Taksicilerin turistlere taksimetre oyunu

İstanbul'da taksiciler, turist yolculara taksimetre açmak yerine pazarlığa girişerek 2-3 kat fazla ücret istiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelen turistlerle ilginç bir çalışma yapıldı. HT İstanbul ekibinin araştırmasında özellikle de turistlerin ulaşımıyla ilgili kısımlar dikkat çekici oldu.

TAKSİCİ SORUNU BÜYÜK

Turist kılığında İstanbul'un turistik mekanlarını gezmek için seyahat yaptığı sırada toplu ulaşım araçlarında hiçbir sorun yaşanmadı. Ancak işin rengi taksiye gelince değişti. Hani hep şikâyet edilir ya, 'Taksiciler, Tarihi Yarımada'da sadece turistleri alıyor, turist olmayan taksiye binemiyor' diye. İşte bu iddianın doğruluğu bizzat tecrübe edildi.

5 TL YERİNE 50 TL SAHTEKARLIĞI...
Konu taksici ve turist olunca şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Turistlerle fiyat pazarlığı yapmaları, 5 TL yerine 50 TL sahtekârlığı, turistleri uzun uzun dolaştırmaları gibi çokça iddia dolaşıyor taksicilerle ilgili.

"CEZALAR CAYDIRICI OLMALI"
Geçtiğimiz haftalarda Esra Boğazlıyan'ın Trafikten Sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Alper'le yaptığı röportajda taksicilerle ilgili şikâyetler gündeme geldi. Alper, "Taksicilerle ilgili en sıklıkla karşılaştığımız problem, banknot benzerliğinden dolayı turistlerden 5 TL yerine 50 TL aldıklarını iddia ediyorlar. Burada kural ihlali yok, doğrudan gasp var" diyerek cezaların caydırıcı olması gerektiğine dikkat çekti.

İşte şimdi de bir turist rehberi anlatıyor taksicilerle yaşadıkları problemleri...

"İSTANBUL'A AİT CİDDİ BİR SORUN VAR"
"Turist sezonunun başlamasıyla, yabancı misafirlerimizle bire bir ilgilenen şirketimize gelen şikâyetler de artıyor. Klasik turist şikayetlerini geçiyorum, bunlar dünyanın her şehrinde görülen ve dikkat edilmesi gereken unsurlar ancak İstanbul'a ait özel bir sorun ciddi safhada artmaya başlamış durumda ve gelen tüm ziyaretçilerimizi utanarak uyarmamız gerekiyor.

TAKSİMETREDEN 2-3 KAT FAZLA ÜCRET İSTİYORLAR

Bir turist taksiye bindiğinde taksici pazarlığa başlıyor bir kere. Taksimetre açmak yerine gidilecek adrese bir fiyat veriliyor ki bu fiyat taksimetreden genellikle 2 ya da 3 kat fazla oluyor. Taksimetreyi açtırmak isteyen turistler ise taksicinin soğuk ve saygısız tavırlarıyla karşılaşabiliyor.

TUR OPERATÖRLERİ TAKSİ KULLANMAYIN DEYİP İSTANBULKART VERİYOR

Durum o kadar vahim ki, turistlere 'Taksi kullanmayın' diyen tur operatörlerinin sayıları gün geçtikçe artıyor. Hatta bazı acenteler turistlere İstanbulkart vererek otobüs ve metro hatlarını kullanmalarını ve taksileri kullanmamalarını tavsiye ediyor. Hem İstanbul sakinleri için hem de ülkemizi ziyaret eden misafirlerimiz için bu taksi sorununu çözmemiz lazım. Eğitim, şikâyet hatları ve ciddi cezalarla bu sorunun üstesinden gelmeliyiz..."

Kaynak : sabah.com

2015-08-20

  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
  • BU HİZMETİ KADINLAR İÇİN YAPIYORLAR
  • DÜZCE'DE T PLAKALAR DAĞITIMA ÇIKIYOR
  • ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ
  • TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE SENDİKALI OLACAK
      » İLERİ    son


ANASAYFA / TİCARİ TAKSİ HABERLERİ


 
buy Air Jordan Shoes cheap nike air foamposite fruity pebbles nike air max ultra moire neueste männer nike schuhe air presto Verkauf DE Adidas Superstar 80s Metallic nike air max tn schuhe Nike Air Presto TP buy leBron James 11 christmas shoes new style lebron jamed 13 LeBron James Shoes Eastbay Calzado chicos Huarache Nike Internationalist Online Buy For Cheap 2016 Adidas Nmd Cheap For Sale Air Jordan Transformatoren chaussures Air Jordan 3 nike roshe one floral print Youth Boys stephen curry 2 shoes Wholesale prices supply Adidas NMD New Balance outlet Concepts X Asics 25th


taksi linkleri - rss 2 - rss
rc_webHAZIR Y֎ET݃ݠPANELLİ WEB Sİ”ESİ YAPTIRIN : www.atasehirweb.com